0

نکاتی که باید در مورد خودشناسی بدانید

دسته بندی ها : اخبار سایت, خودشناسی 25 شهریور 1398 رسیدن به هدف ها 912 بازدید

نکاتی که باید در مورد خودشناسی بدانید

دسته بندی خودشناسی:

اگر کسی ادعا کند که بطور کامل خود را می شناسد ،این ادعا ادعایی بزرگ است چرا که انسان تا پایان عمر مدام در حال شناخت خود است و شاید بتواند درک اندکی از خود داشته باشد اما همین قدم برداشتن در زمینه ی خودشناسی و شناختی که مرحله به مرحله بدست می آورد او را به بهترین زندگی می رساند

خودشناسی واقعا چه تعریفی دارد؟

شناخت خود

 • شناخت استعداد و توانایی های خود
 • شناخت افکار و رفتار خود
 • شناخت ذهن و عملکرد آن

خودشناسی طیف گسترده ای دارد،راستش را بخواهید می تواند تعاریف بسیاری داشته باشد چون انسان تک بعدی نیست و چندین بعد دارد پس برای اینکه به یک شناخت بسیار عالی از خودتون برسید باید اهل آموزش دیدن باشید ،آموزش صحیح و تمرین برای انسان معجزه می کند، همه ی ما شنیدیم تکرار یک موضوع برای ما یک باور را رقم می زند.

اما آیا تا بحال فکر کردیم چطور برای خود باورهای عالی بسازیم؟

آنتونی رابینز می گوید انسان ماشین اثبات باورهایش است

این جمله نشان می دهد که تا چه حد باورهای یک انسان مهم است،باور یک انسان زندگی او را می سازد. ریشه ی این باور کجاست؟ پاسخ ضمیر ناخودآگاه است. اما آیا می شود باورهای مخرب را تغییر داد؟

بله و این خبر بسیار خوبی است،کافیست ارداه کنید و مسیر آگاهی را انتخاب کنید، هر باور مخربی را می توانید تغییر دهیدتصمیم با شماست که چه نحو زندگی کردن را طالب هستید.

خودشناسی و روابط عاطفی:

 

شاید از خود بپرسید این دو عامل چه ارتباطی با هم دارند؟

انسانی که خود را نمی شناسد رابطه ی عاطفی زیبایی را تجربه نمی کند،چون جایگاه خیلی از احساسات و عواطف را با هم اشتباه می گیرد ،برای مثال وابستگی را با عشق،خودخواهی را با دوست داشتن اشتباه می گیرد. مدام بر دست و پای خود و طرف مقابلش زنجیرهای سنگینی برای زندانی بودن می بندد اما به خیال خود دارد از عشق خود مراقبت می کند،چون وقتی احساس خطر می کند بیراهه ترین راه ممکن را انتخاب می کند. در نقطه ی مقابل انسانی که روی شناخت خود  کار می کند پی به ارزش و توانمندیهای خود می برد،هر رفتاری را شایسته ی خود نمی داند هنگام بحران با علم و آگاهی تصمیم گیری می کند.

مدیریت زندگی خود را به زیبایی در دست دارد و این حاصل تسلط بر خویش است

خودشناسی و شکوفایی استعدادها:

در تمام افراد موفق یک موضوع مشترک به زیبایی نمایان است،مسئولیت زندگی خود را پذیرفته و روی شناخت هر چه بیشتر و بهتر خود سرمایه گذاری کردند و حتی تا آخرین ثانیه های عمر خود از آموزش بی بهره نمی مانند و جز عادات روزانه ی آنهاست. چرا این مسیر را انتخاب کردند؟ چون آنها متوجه شدن راز همیشه در اوج بودن سرمایه گذاری روی توانایی های خودشان است. خودشان الویت اول هستند و بعد مابقی مسائل که در محوریت با آنها به هماهنگی می رسد. استعداد یک نعمت خدادادی به هر انسان است،که انسان رسالت شکوفایی آن را بر عهده دارد و این استعداد زمانی شناخته می شود و به شکوفایی می رسد که شما روی شناخت خودتان کار کنید.

بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هستی است،خود را دریاب که هر آنچه خواهی تویی

مبحث زیبای خودشناسی اینجا به پایان نمی رسد،باز هم در  مقاله های بعدی با معرفی هر چه بیشتر این علم به شما آگاهی بیشتری می بخشیم.

رسیدن به هدف ها
رسیدن به هدف ها

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :

  عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

  با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!